באשר לביטוח חובה לניסויים קליניים, אפילו התנאים הבסיסיים ביותר אינם כל כך בסיסיים. תנאי הביטוח והפוליסות מורכבים, וההבנה כיצד הם מתקשרים עם ניסויים קליניים וארגוני המחקר המספקים להם שירותים יכולה להיות מכריעה. האופן שבו חברות ביטוח וגורמים אחרים מתקשרים בניסויים קליניים, חשוב כל כך להבין כיצד להשיג את הכיסוי הגדול ביותר האפשרי.

אם יש צורך בתמיכה נוספת או שאתה כבר משתתף בניסוי

רכז ניסויים קליניים יכול להקל על התקשורת עם ספק הביטוח שלך. צוות המחקר שעורך את הניסויים הקליניים שלך עשוי להיות מוכן לעזור לך לבדוק כיצד הכיסוי הביטוחי של הניסוי הקליני שלך עובד. מכיוון שביטוח ניסויים קליניים הוא סוג מיוחד של ביטוח ונדרשים פוליסות מותאמות, על נותני חסות ומנהלים לחפש סוכנות ביטוח שמודעת את הטופס המסוים הזה. אם הארגון שלך באופן טבעי זקוק לכיסוי לניסויים קליניים מחוץ למסצ'וסטס, פנה לסוכן הביטוח שלך בסוכנות הביטוח Scotti. חשוב באותה מידה לרכוש ביטוח, שהוא מומחה גם בביטוח אחריות קלינית, בכל הנוגע לתנאי תשלום התביעה. לפני שאתה לוקח ביטוח, בדוק עם הביטוח האישי שלך או חברת ביטוח העבודה שלך לגבי אפשרויות הביטוח באזור שלך. ביטוח ניסוי קליני מציע לכם את כל ההטבות הנדרשות והוא ללא תשלום בשנה הראשונה למחקר.

החלטות Medicare לאומיות ומקומיות צריכות לכסות את השנה הראשונה למחקר

ואת השנה השנייה והשלישית לאחר מכן. אם אתה מתכנן לערוך ניסויים קליניים בינלאומיים, עליך לעמוד בדרישות השיפוט שלך לכיסוי ביטוחי. ביטוח ניסוי קליני אינו חובה בארצות הברית, אך מומלץ מאוד. אם נותן חסות לניסויים קליניים מחוץ לארצות הברית מתכנן לבצע ביטוח אחריות לניסויים קליניים, ודא שהוא מכסה את אחריות החוקר על פי חוק ביטוח הניסוי הקליני משנת 1974 ("חוק הניסוי הקליני"). ניסויים קליניים נערכים על פי הוראות הקובעות פטור מביטוח לכיסוי התחייבויות החוקרים הקשורים למועצה למחקר רפואי (MRC) והמכון הלאומי לבריאות (NIH) וההסתדרות הרפואית האמריקאית (AMA) בגין תביעות ביטוח ופיצוי.

אבל הם לא צריכים לכסות את כל העלויות

מה שאומר שמבטחים יכולים להפסיק את הכיסוי אם אדם נרשם מרצון לניסוי קליני. הם עשויים לשלול מאותו אדם את הזכות להשתתף בשימוע על ידי הגבלת הכיסוי הביטוחי שלו להליכים הקשורים לדיון. כאשר מטופלים משתתפים בניסויים קליניים מאושרים, מבטחים יכולים לשלול כיסוי, להפסיק טיפול שגרתי או להפסיק את הטיפול השגרתי.

ביטוח טוב לניסויים קליניים מגן על חברות מפני סיכוני אחריות ומציע למשקיעים רמת נוחות גבוהה יותר באמצעות ניהול פיננסי נבון

חברות שלוקחות את הזמן והמאמץ לרכוש את ביטוח האחריות הנכונה לניסויים קליניים ימצאו שכדאי להתאמץ. רשות הרישוי המוסמכת מתעקשת על פוליסת ביטוח לניסויים קליניים במקרה של אישור, המכסה את הסיכון לתופעות לוואי כגון כישלון הניסוי או אובדן בריאותו של חולה או מטופל. הגופים הרגולטוריים יתעקשו כי הניסויים הקליניים שהם מכסים יבוצעו לפני הניסויים באור ירוק.

ביטוח ניסוי קליני

הוא מוצר מיוחד ביותר ולא כל המובילים יכולים לענות על הצרכים של כל חברה המחפשת ביטוח כזה. אם ספק הביטוח הנוכחי של החברה שלך מציע ביטוח ניסוי קליני, כדאי לנתח אותו ולשקול אותו, תלוי עד כמה הכיסוי מקיף וכמה הוא מכסה. אמנם יש מדי פעם סיבות להשתמש במבטחים נפרדים, אך ברוב המקרים בטוח יותר להיות גם באחריות למוצרים וגם בניסויים קליניים עם אותו מבטח. זה ייתן לך גישה ליותר אפשרויות ביטוח וסיכוי טוב יותר להציב את כיסוי הניסוי הקליני שלך במוביל ביטוח גבוה יותר מאשר חברת ביטוח נפרדת.

על המטופלים לשוחח עם המבטח שלהם לפני שהם עורכים ניסוי קליני

כדי ללמוד עוד על ניסויים קליניים וכיסוי ביטוחי כללי, והאם הם יבוטלו בהדרגה או יוצעו. מטופלים צריכים להיות מסוגלים לדבר עם המבטח שלהם על הצרכים הספציפיים שלהם אם הם לוקחים חלק בניסוי קליני. להלן רשימת המבטחים שיכולים להציע ביטוח לניסויים קליניים, לפי הסדר שבו ככל הנראה המבטח זקוק למידע כדי לקבל הצעת מחיר לביטוח הניסוי הקליני שלך.

ביטוח אחריות לניסיון קליני מבטיח שהקבוצה או הארגון שמבצעים את המחקר מבוטחים במידה מספקת במקרה שמשהו משתבש

ביטוח אחריות לניסיון קליני נועד לספק הגנה כספית למי שמעניק חסות ומנהלים ניסוי ולספק פיצוי הולם למתנדבים במקרה שייגרם להם נזק כתוצאה מכך. ארגונים המקיימים ניסויים קליניים זקוקים בדרך כלל גם לביטוח אחריות כללית כדי להגן על עצמם מפני סיכונים הקשורים במיוחד לניסויים.