ביטול פוליסה

דף זה מסביר מה אתה יכול לעשות אם ביצעת ביטוח וברצונך לבטל אותו. שקול כמה מהסיבות הנפוצות ביותר שחברת הביטוח שלך עשויה לבטל את הפוליסה שלך, וצעדים שניתן לנקוט כדי למצוא פוליסה חדשה במחיר סביר. אם שכחתם את כספכם או שחררתם אותם בגלל נושאים הקשורים לביטול ביטוח רכב, בואו נבדוק כיצד להחזיר את הביטוח ולקבל אותו בחזרה.

סעיף זה אינו מאפשר לחברה לבטל פוליסה שפג תוקפה, כגון ביטוח רכב או כרטיס אשראי או כל סוג אחר של ביטוח.

אלא אם כן הפוליסה קובעת אחרת במפורש

אף מבטח אשר משנה את הפוליסה עבור המבוטח הנקוב, כאמור בדף ההצהרה של הפוליסה, אינו מחויב לאיש מלבד המבוטח או לאנשים הנקראים בפוליסה. אם בחוזה מימון פרמיית הביטוח ישנה הוראה לפיה בעל הרישיון רשאי לסיים כל פוליסה המופיעה בו, רשאים בעלי הרישיון לסיים את פוליסת הביטוח או הביטוח בכל עת. אם בעל רישיון יודיע על כך למבטח, הוא רשאי להפסיק ביטוח רק אם יקבל ייפוי כוח עליו חתומים כל המבוטחים המאשרים סיום כאמור. אם המבטח מבטל פוליסה מכיוון שלא שילם את הפרמיה, תוך שימוש בסעיף ביטול רגיל, עליו לשלוח או להעביר הודעה בכתב תוך 30 יום מרגע שהסיום נכנס לתוקף.

אם תחליט לבטל במהלך תקופה זו

אתה עלול לגלות כי אין קנסות או חסמים. אם תבטל חלק מהפוליסה – במשך כל תקופת הביטוח – זה יכול להוביל לסגירה מוקדמת כלשהי. ביטול תוך 14 יום אינו כרוך בתשלום, אך ביטול לאחר תאריך זה עלול לגרום לקנס של עד 1,000 דולר.

אם אתה משלם במלואו עבור פוליסה לשנה ורוצה לבטל אותה לפני פקיעת הפוליסה

שאל את המבטח שלך אם תוכל לקבל החזר בגין החודשים הנותרים. אם אתה מגלה שאתה עדיין יכול לגבות פרמיות שלא הושכרו גם עם דמי הביטול, עליך ליידע את ספק הביטוח על החלטתך ולהחליט אם לבטל את הפוליסה שלך. יתכן שתצטרך לבקש החזר של תשלום המקדמה בכדי לשלם עבורו.

אם תבחר לבטל, אתה זכאי להחזר כספי מלא של הפרסים שנותרו. אם תגיד לספק שלך שברצונך לבטל את הביטוח שלך מכל סיבה שהיא, יוחזר לך פרמיה שלא זכתה.

לא משנה מה הסיבה לביטול, עליכם לשים לב לעצות המוצעות לכם ולבטל את הפוליסה עם הספק שלכם כראוי. בדוק את הפוליסה שלך לפני ביטול ביטוח הרכב ואל תפר את התנאים וההגבלות מכיוון שהדבר ימנע ממך לקבל את כספיך לאחר הביטול.

אם תחליט לבטל את הפוליסה שלך לפני תום התקופה המוסכמת

ספק הביטוח חייב לך פרמיות שלא הושכרו. אם הפוליסה שלך מבוטלת על ידי המבטח שלך עקב איחור בתשלום או תביעות מרמה, אתה זכאי להחזר של פרמיות שלא נוצלו. עם זאת, אם מבטח מבטל פוליסה בגלל תשלומים שהוחמצו או תביעות מרמה, אינך זכאי להחזר. מצד שני, גם אם ביטוח הרכב שלכם מבוטל על ידי חברות הביטוח, אינכם זכאים להחזר. גם אם חברת הביטוח מבטלת את הפוליסות בגין תביעות בגין אי תשלום ו / או מרמה, היא אינה זכאית להחזר דמי הפרמיה שלא נוצלו או פרמיות אחרות שלא הושגו מהמבטח.

אם ניתן לבאר או לבטל את הביטול

למשל על ידי זיהוי תשלומים שהוחמצו, ייתכן שתוכל להחזיר את המדיניות שלך. אם הפוליסה מבוטלת ואינך מצליח לשחזר אותה, שקול לעשות ביטוח צד ג 'או ספק חלופי אחר. השוואת התעריפים של כמה שיותר חברות ביטוח רכב תעזור לכם למצוא את שיעורי ביטוח הרכב הטובים ביותר לאחר ביטול הפוליסה.

אם למבוטח יש היסטוריה גרועה של ביצוע תשלומים בזמן

יכולות להיות סיבות לבטל את הפוליסה באופן מיידי, או שהוא עשוי להחליט שלא לחדש אותה. במשרד עורכי הדין בראשר PLLC אנו יודעים שחברות הביטוח לא תמיד יעמדו בדרישות וינסו להימנע מתשלום למבוטחים בעלי הגנת תביעות תקפה פשוט על ידי סיום הפוליסה.

אם תבטל תחילה את הפוליסה ואז תמצא מבטח אחר

ייתכן שתשלם קנס או תצטרך לבטל בחברה חדשה מאוחר יותר אם תאחר בכיסוי. אם אתה חושב שתוכל לבטל פוליסה באופן מיידי כדי למצוא עסקה טובה יותר עם מבטח אחר, קל וזול יותר להמתין עד שהפוליסה אמורה לחידוש. בדוק את המדיניות שלך כל כמה חודשים או אפילו כל כמה שנים לפני שתרצה לבטל אותה לתקופת צינון.

שים לב שהחברה הקודמת עשויה לגבות ממך קנס אם תבטל פוליסה לפני שתוקפה יפוג

אם אדם מבטל את הביטוח שלו, הוא אמור להיות מסוגל לקבל החזר כספי. כמעט בכל המקרים, עליכם לקבל החזר מהמבטח, למרות שביטלתם את הפוליסה ששילמתם במלואה לפני תום התקופה.

Table of Contents

אולי יעניין אותך:

טיפים לכתיבה של מסמכים נוטריוניים

מדריך זה מספק סקירה מקיפה של שיטות עבודה מומלצות לכתיבת מסמכים נוטריוניים. הוא מתאר טיפים חיוניים לשיפור הבהירות, הדיוק והיעילות המשפטית, מה שהופך אותו לכלי

Read More »
דילוג לתוכן