הלוואה לשכירים

זהו פיתרון ללא הפרעה לשכר, המאפשר לעובדים לקנות מניות במניות המעסיק ולקבל בחזרה את ההכנסה שהרוויחו מתי שהם רוצים. ההלוואה מוצעת כעת רק לעובדי המדינה ואינה זמינה לעובדים במדינות אחרות או לעובדים של מעסיקים אחרים. רכישת מניות מעביד: מעסיק רשאי להציע לעובדים אפשרות לקנות חלק ממניות המעסיק או להשאיל לעובד את מחיר הרכישה של המניות במועד נתון.

אם המעסיק מסרב לעמוד בהקצאת השכר

האלטרנטיבה לחברת ההלוואות ליום המשכורת היא להביא את העובד לבית המשפט ולאכוף את זכויות העובד באמצעות הליכים אזרחיים. אם יחסי העבודה מסתיימים בנסיבות מסוימות, ייתכן שהעובדים יידרשו להחזיר את ההלוואה. מכיוון שמדובר בהלוואה ארוכת טווח, כל סכום נושא ריבית יועבר לעובד במועד ההלוואה או לאחריה, כאשר התגמול החייב במס יגדל לאחר אותו מועד.

אם אתה מציע הלוואה לעובד

סביר להניח שהוא לא יהיה האחרון שיגיש בקשה להלוואה, אך בתרחיש ייחודי, אולי הגיוני להעניק הלוואת עובד. לבירורים תכופים או קטנים, יתכנו פתרונות אחרים אשר מחלקת משאבי אנוש יכולה להציע. יתכן גם שאם תציע את ההלוואה לאחד העובדים שלך, עובדים אחרים יצפו להלוואה. יתכן שתצטרך להגיש בקשה לרכישת מניות אצל המעסיק שלך, למשל כחלופה להלוואה ליום המשכורת.

זו תהיה גם האחריות שלך להבטיח שהעובדים שלך מודעים לכללים ולציפיות הקשורות להלוואות לעובדים

האם הלוואה לעובד היא רעיון טוב או לא תלוי בנסיבות ובסוג העובד שמבקש את ההלוואה. ודא שאתה מבין למה אתה נכנס על ידי הצעת הלוואת צוות ומה זה עלול בסופו של דבר לעלות לך. הלוואות לעובדים יכולות לפגוע בחלק מהעלויות שלך, אבל זה גם לא רעיון רע לוודא שהן מובנות.

גישה נפוצה אחת

היא שכדי להיות יעילים, על מעסיקים ועובדים להגיע להסכם בונוס לפני שיסיימו את הפורמליות למתן הלוואה בתום לב. מעסיק יכול להלוות כסף לעובד, תוך התייחסות להזדמנות כמו של בנק, אך הסכום המוקדם חייב להיות הלוואה "בתום לב" לעובד. ההכרה בחלקו של העובד כהכנסה נדחית עד שהמעסיק סלח לו באותה עת.

הסכמי הלוואה לעובדים גם מבהירים כי במקרה של סיום ינוכה הסכום המלא

לדוגמא, אם המעסיק מפסיק את ההחזר למשך שנה מכיוון ששכרו של העובד הופחת עד לנקודה בה השכר אינו מספיק להחזר ההלוואה עקב חופשת היעדרות מצד מעבידו. מעסיקים רשאים גם להשעות את החזר ההלוואות או להאריך את תקופת ההחזר לתקופה אחרת, כגון כאשר עובד נמצא בכוחות המזוינים או הוא מובטל.

עובדים עשויים להידרש להגדיל את סכום התשלום המתוכנן על מנת להחזיר את ההלוואה בתקופה הצפויה במקור

לדוגמא, אם ההלוואה תימשך עד ליום 31 בדצמבר 2013, תקופת ששת החודשים שבהם העובד לקח חופשה ללא תשלום תיספר כנגד תקופת ההלוואה המקורית ותקופת ההחזר בגין הלוואות תוארך בסך הכל בשש חודשים עד לינואר 1, 2014.

מובן כי בניגוד לשטר חוב

בו יש ללווה שליטה על ההחזר, החזר הלוואת העובד נשלט על ידי המעסיק. הדרך הטובה ביותר להבטיח את פירעון ההלוואה בשיעור הריבית הנוחה שלה היא קביעת תנאי ההחזר עבור ההלוואות. החזר הלוואות מותר אם הסוכנות תתקשה למלא את המשרה במועמדים בעלי יכולות גבוהות ללא הטבות להחזר, אם תתקשה לשמור על צוות מוסמך מאוד או אם לא תהיה לה הסמכות לעשות זאת בשל היעדר כישורים מועמדים.

כאשר

הוא קובע כמה עובד יכול ללוות וכמה זמן עליו להחזיר את חובו, על המעסיק לקבוע את הפרמטרים של תוכנית האשראי שלו. כשאתה עובד על ההלוואה הראשונה שלך, אתה מגדיר מערך הנחיות החלים על הלוואת העובד, כולל הריבית שתחושב וסוג ההלוואה שתשקול. בדוק אם זה סיכון שהחברה שלך עלולה לקחת לפני שתתחיל בתוכנית הלוואת העובדים שלך או לא.

אם הלווה מקטין את מספר העובדים או את משכורתם ביותר מ- 25%

סכום הסליחה מאשראי מצטמצם. על הלווה החדש להפחית את השכר ולהחזיר את משכורתו המופחתת כדי למנוע את ביטול הלוואתו. תקופה זו מכסה את השנה הראשונה להלוואת העובד, ואז את השנה השנייה, השלישית, הרביעית והחמישית.

Table of Contents

אולי יעניין אותך:

שלט נכה: חשיבות ודרכים להשיגו

הפוסט בבלוג שכותרתו 'סימן נכה: חשיבות ודרכים להשיגו' מכסה את משמעותו של שלט נכה והאמצעים השונים לרכישתו. המחבר ממחיש את חשיבותם של שלטי נכים במתן

Read More »

בניית אתר חנות

פוסט זה בבלוג בוחן את האלמנטים והאסטרטגיות החיוניים לבניית אתר חנות יעיל וידידותי למשתמש. מכסה נושאים כמו עיצוב אתרים, רישום מוצרים, אפשרויות תשלום מאובטחות וטכניקות

Read More »

מנוף הרמה לדירה

בפוסט זה בבלוג, נחקור את הקונספט החדשני של שימוש במנוף הרמה להעברת חפצים פנימה ומחוץ לדירה. ככל שהמרחבים העירוניים הופכים צפופים יותר ויותר, חיוני למצוא

Read More »
דילוג לתוכן