הלוואת גישור

הלוואת גשר היא סוג של מימון שנועד לעזור למי שרוצה להשלים את רכישת הנכס מבלי שיצטרך למכור או לקנות את ביתו או את אדמתו הקיימת. הלוואת גישור משמשת למימון ההבדל בין מה שאתה צריך לשלם כדי לקנות מוצר ובין מה למכירה. ידוע גם כהלוואת רכישת בית, הלוואת משכנתא, הלוואת כרטיסי אשראי, או אפילו הלוואת רכב, הלוואת גישור יכולה לגשר על הפער בתקופה שיש צורך במימון. כפי שהשם מרמז, הלוואות גישור הן סוג המימון המגשר על הפער בין רכישת נכס למכירת הנכס לבעלים או דירה חדשים.

הלוואות גישור מוצעות על ידי מגוון מלווים, כולל הום דיפו, בנק אוף אמריקה וולס פארגו, וכן מוסדות פיננסיים אחרים.

אם יש לך הלוואת גישור למשך 12 חודשים, תוכל להחזיר את הריבית מהמלווה תוך 12 חודשים לאחר פקיעת ההלוואה או בתוך 30 יום.

אם המלווה הנוכחי שלך אינו מציע הלוואת גישור

תצטרך לעבור דרך מלווה אשר ככל הנראה יתעקש לקחת משכנתא קיימת. אתה יכול לנהל משא ומתן עם המלווה שלך ולהאריך את תקופת ההלוואה המגושרת שלך, אך אם תחליף למלווה, תחול עמלת הסיום המוקדם הרגילה. אם אתה בטוח שתוכל למכור את הבית הנוכחי שלך במסגרת פרק זמן זה, עליך לשקול הלוואת גישור. יש סיכוי טוב שלא תמכור בתוך 6 חודשים, ולכן עדיף להמתין עד שתתחיל לשלם, אם כי זה תלוי בהלוואה המסוימת שאושרה לך.

אם אתם מחפשים הלוואת גישור לעומת הלוואה רגילה

עליכם לשקול עמלות נוספות. יש גם עמלות קבועות שעליך לקחת בחשבון בעת לקיחת ההלוואה, ובהתאם למלווה, אתה עשוי לשלם עמלות נוספות כדי לעבד אותה במהירות רבה יותר. אם אתה צריך ללוות במהירות ורוצה הלוואה בשיעור נמוך יותר לתקופה ארוכה יותר, משכנתא שנייה עדיפה על עמלה שנייה על ההלוואה המגושרת שלך. הלוואות גישור מגיעות גם עם דמי ניהול ודמי ניהול, כך שיש סיכוי טוב שלא תזדקק להן זמן רב. רצוי לקחת הלוואת גישור לטווח קצר, כמו למשל משכנתא לשנתיים, רק אם אין ערובות לכך שלא יהיה צורך בכך לתקופות ארוכות.

לפני שתחליט אם אתה זכאי להלוואת גישור

על המלווה שלך לקחת בחשבון כמה גורמים. במידת האפשר, עליך לחפש הסכם בסיסי עם המלווה שבחרת לפני נטילת הלוואת הגישור שלך. אם אינך יכול להרשות לעצמך הלוואת דירה עם החזר קרן וריבית, הלוואת גישור עשויה להיות רעיון טוב עבורך.

מי שמעניק הלוואה עשוי לקחת שבועות עד לעמידה בתנאי ההלוואה

אך עם אישור הלוואת גישור זה מהיר. יהיה עליכם להמתין חודשים להלוואה מסחרית מסורתית ותוכלו להבטיח את רכושכם תוך מספר ימים, בעוד שההלוואה המגושרת שלכם יכולה להסתיים תוך 24-48 שעות.

למרות שהאורך המדויק של הלוואת גישור ישתנה בין מלווה למלווה, זהו תהליך מהיר מאוד. תהליך הבקשה וההסדר בגין הלוואת גשר לוקח בדרך כלל פחות זמן מסוגי אשראי אחרים.

הלוואות גישור כוללות עמלה קבועה למי שרוצה לקחת את ההלוואה

וייתכן שיהיה עמלה בגין הלוואות גישור. מכיוון שלמלווים יש פחות זמן להרוויח כסף על הלוואת גישור מאשר לטווח הקצר, הם נוטים לגבות ריביות גבוהות יותר מאשר הלוואות מסורתיות על מימון לטווח קצר זה. העמלות על יצירת הלוואת גישור יכולות להיות גבוהות יותר גם מאשר עבור סוגים אחרים של הלוואה, כגון הלוואה מסורתית.

קיים סיכון שמתווך חסר מצפון ימליץ ללווה שיקבל הלוואת גישור מחברה אחות המספקת מימון אשראי

יש כמה הלוואות גישור שיכולות לממן רכישה אם אתם מחפשים הלוואה מסחרית לטווח ארוך. לדוגמא, ייתכן שאתה זכאי לקבל הלוואת גישור מסוג זה אם מישהו משתמש בהלוואה שלהם כדי לשפץ או לשפץ נכס שיימכר במהירות. במילים פשוטות, הלוואת גשר היא חוזה שהוחלף כבר בו כבר הסכמת להצעת משכנתא ספציפית מהבנק ומובטח לך בדרך כלל להחזיר את ההלוואה בזמן הקרוב. הלוואות גשר סגור עולות פחות ריבית מהלוואות גשר פתוח והן בדרך כלל משתלמות יותר. הן מסווגות כהלוואות גישור "סגורות" מכיוון שלהלוואת הגישור יש תאריך השלמה ואין אסטרטגיית יציאה ברורה.

הלוואה מסוג אחר מהלוואת גישור היא הלוואת העמלה הראשונה אם יש לך משכנתא או הלוואה על הנכס שלך. אם בנכס שעבורו אתה מבטיח את ההלוואה אין כל ההלוואות האחרות מובטחות נגדו, כולך הולך קודם להלוואת הגישור.

Table of Contents

אולי יעניין אותך:

טיפים לכתיבה של מסמכים נוטריוניים

מדריך זה מספק סקירה מקיפה של שיטות עבודה מומלצות לכתיבת מסמכים נוטריוניים. הוא מתאר טיפים חיוניים לשיפור הבהירות, הדיוק והיעילות המשפטית, מה שהופך אותו לכלי

Read More »
דילוג לתוכן