יתושים בישראל

שעון הקיץ כבר כאן ועקיצות החרקים בישראל ייחודיות במקצת בגלל מיקומן במזרח התיכון ובחלקים של אסיה. רוב האנשים חושבים שיתושים עפים סביבך כל הזמן, ושאתה שם לב אליהם, אך הם מחטטים אותך בכך שהם משקיעים את רוב זמנם במנוחה. לכן כנראה שיש מעט יתושים באזורכם, במיוחד בסוף הקיץ ובתחילת הסתיו.

ברמה הלאומית

תוכניות מעקב אחר יתושים שהוקמו על ידי המשרד לאיכות הסביבה צריכות להתמקד באזורים בסיכון גבוה ולמזער את העברת הנגיף ברחבי ישראל. ברמה הלאומית, יש לקבוע תוכניות כמו זו שמצמצמות את העברת הנגיפים ברחבי ישראל, אך מתמקדות במיוחד בתחום הסיכון הגבוה.

המטרה העיקרית של מחקר זה הייתה לקבוע אילו תת-סוגים WNV אחראיים ל- WNF ו- WNND בבני אדם בשנת 2015 ולהשוות את התפלגות סוגי ה- W NVN שנמצאו בישראל יתושים לאלה שבמדינות אחרות

כיוון שישראל מהווה מוקד חשוב לנדידת ציפורים ומכיוון שהתפרצויות WNev נפוצות במספרים גדולים של ציפורים (למשל עופות דורסים, ציפורים נודדות, אווזים, ברווזים וכו '), לימוד תפוצתם בקרב בני אדם ויתושים היה צעד חשוב בלימוד הארסיות והמאפיינים הגנטיים של זני W נבדה אלו ומאפיינים את ההתפלגות המרחבית של זיהומי WNV בישראל. מבין הדגימות שרצפו בהצלחה [21 – 25], אוכלוסיות אווזי הבר ואווז מבוית (WNSD) ותת-סוג wNV-1 היו היחידות שהסתובבו בין יתושים ובני אדם ברחבי ישראל (איור 2 א). תופעה זו מתואמת רק באופן חלקי עם הסרופוזיטיביות שלה ולא עם קצב היתושים החיוביים ל- W-NevA [25].
כדי לקרוא עוד אודות רשתות לחלונות ויתושים בישראל יש להעיף מבט ב- screenmesh.co.il

למעשה

ישראל חווה מספר גבוה של מקרים של WNV מאז שנת 2000 [6], ונראתה התפשטות ניכרת של יתושים של ה- W-NV לאורך כל השנה. יתושים גורמים ליותר מ -800,000 מקרי מוות מדי שנה, מה שהופך אותם לחיה הקטלנית ביותר בעולם. המחלה מועברת על ידי יתושים וגם באמצעות מגע אנושי [7, 8, 9, 10, 11, 12].

גם במדינות מתפתחות, אנשים נמצאים בסיכון לכילה נגד יתושים – מחלות המועברות כמו מלריה, דנגי, צ'יקונגוניה, קדחת צהובה ודיפטריה.

עם זאת

אתה יכול וצריך לנסות להפחית את הסיכון להנשכת יתושים על ידי הפחתת מים עומדים בגינה שלך ונקיטת אמצעי זהירות אישיים למניעת עקיצות יתושים. בעוד שרוב האנשים הנגועים בנגיף מערב הנילוס אין תסמינים או סובלים ממחלה קלה, הינשכות על ידי יתוש נגוע עלולה לגרום להם לחלות. אם אתם מתכננים לחזור לישראל תוך שבועיים מהמחלה, הגן על עצמך באמצעות חומר נגד יתושים כדי להימנע מנשיכה על ידי יתושים מקומיים המעבירים את המחלה לאחרים. מטיילים יכולים גם לחלות כאשר הם נוסעים לאזורים עם אוכלוסיות יתושים גבוהות, כמו אפריקה ואסיה.

זרעי החרוב מעניינים

מכיוון שהם מקור עשיר לסוכר ליתושים. פרוטוקסין זה מופעל אצל יתושים והוא רעיל מאוד כאנדוטוקסין דלתא. רגישות יתר תלויה ב- EBV לעקיצות יתושים עלולה לגרום לתסמינים חמורים, ככל הנראה עקב הפעלת תאי CD4 T הקשורים ליתושים ו / או תאי NK הנגועים ב- EB V, בעוד שאלרגיה נגד יתושים היא תגובה אלרגית מיידית של העור. אם לא די בנוכחות דגים שאוכלים זחלי יתושים או דגים שאוכלים זחלי יתושים, ייתכן שתגלה שהם גורמים לתגובה אלרגית בעור.

למרות שבז'יו מתמקד ביתושים לעת עתה, החוקרים רוצים גם לברר האם יונים, זבובים ומכרסמים גם מפיצים את המחלה. אין בשוק כימיקלים או כימיקלים מבוססי נפט ליתושים שאין בהם את המובילים, כמו אלה מארה"ב.

נגיף הנילוס המערבי הוא אנדמי בישראל וגורם לכמה וכמה שנים להתפרצויות. החום הקשה, המתרחש בעיקר בקיץ, מועבר לישראל על ידי יתושים מארה"ב, קנדה, אוסטרליה, ניו זילנד, דרום אפריקה ומדינות אחרות.

Table of Contents

אולי יעניין אותך:

שלט נכה: חשיבות ודרכים להשיגו

הפוסט בבלוג שכותרתו 'סימן נכה: חשיבות ודרכים להשיגו' מכסה את משמעותו של שלט נכה והאמצעים השונים לרכישתו. המחבר ממחיש את חשיבותם של שלטי נכים במתן

Read More »

בניית אתר חנות

פוסט זה בבלוג בוחן את האלמנטים והאסטרטגיות החיוניים לבניית אתר חנות יעיל וידידותי למשתמש. מכסה נושאים כמו עיצוב אתרים, רישום מוצרים, אפשרויות תשלום מאובטחות וטכניקות

Read More »

מנוף הרמה לדירה

בפוסט זה בבלוג, נחקור את הקונספט החדשני של שימוש במנוף הרמה להעברת חפצים פנימה ומחוץ לדירה. ככל שהמרחבים העירוניים הופכים צפופים יותר ויותר, חיוני למצוא

Read More »
דילוג לתוכן