מה צריך לדעת בתזונה קוטוגנית

מהי דיאטה קטוגנית?

דיאטות קטוגניות הן דרך בריאה ויעילה לרדת במשקל. מאמר זה יכסה את היסודות של דיאטה קטוגנית וכיצד היא יכולה לעזור לך להשיג את יעדי הירידה במשקל שלך.

הדיאטה הקטוגנית היא דיאטה דלת פחמימות ועתירת שומן הגורמת לגוף לשחרר קטונים לזרם הדם. קטונים הופכים שומן לאנרגיה, ולכן דיאטה זו עוזרת לך לרדת במשקל על ידי שריפת שומן במקום פחמימות. כשאתה עוקב אחר סוג זה של תוכנית אכילה, זה הופך להיות הרבה יותר קשה לגוף שלך לאגור שומן מכיוון שנגמר לו הפחמימות כדלק.

כמו כן, הוכח שיש לזה יתרונות בריאותיים נוספים כמו הפחתת דלקת וסיוע לאנשים עם סוכרת מסוג 2 לנהל את רמות הסוכר בדם.

דיאטה קטוגנית היא דיאטה דלת פחמימות ועתירת שומן המציעה יתרונות בריאותיים רבים.

דיאטת הקטו פותחה במקור לטיפול בילדים עם אפילפסיה בשנות ה-20. זה עדיין בשימוש היום לניהול התקפים, אם כי הוא משמש גם לירידה במשקל וסיבות בריאותיות אחרות.

אולי אתם תוהים: מהי דיאטה קטוגנית? דיאטה קטוגנית היא גישה תזונתית המאלצת את הגוף שלך למצב של "קטוזיס", או שריפת שומן לאנרגיה במקום פחמימות. דיאטות קטו הן בדרך כלל דלות מאוד בסוכר, עשירות בשומנים בריאים ובינונית בחלבון.

דיאטה קטוגנית מוסברת ב-10 שלבים

דיאטה קטוגנית היא דיאטה קפדנית דלת פחמימות ועתירת שומן המאלצת את הגוף שלך לשרוף שומן לדלק.

1. דיאטה קטוגנית היא דיאטה דלת פחמימות ועתירת שומן

2. דיאטות קטוגניות משמשות כטיפול באפילפסיה בילדים ומבוגרים

3. דיאטות קטוגניות משמשות גם כדי לסייע בניהול סוכרת מסוג 2

4. דיאטת הקטו זכתה לפופולריות על ידי ידוענים כמו קורטני קרדשיאן, האלי ברי ומייגן פוקס

5. דיאטת קטו מורכבת בדרך כלל מ-80% שומן, 15% חלבון ו-5% פחמימות

6. מטרת דיאטת הקטו היא להביא את גופך למצב הנקרא קטוזיס
עבור פרטים נוספים בנושא של מה צריך לדעת בתזונה קוטוגנית כדאי לבדוק כאן: thebodyfitgymbuddy.com

7. זה כאשר הגוף שלך מתחיל להשתמש בשומן כמקור אנרגיה במקום בפחמימות

8. הגוף שלך יכנס למצב זה רק אם תאכל פחות מ-50 גרם פחמימות ביום

9. אתה יכול לדעת אם אתה ב-ket

טיפים לאכילת קטו בבית ובדרך

הדיאטה הקטוגנית היא דיאטה דלת פחמימות ועתירת שומן הגורמת לגוף לייצר קטונים בכבד, מה שמרחיק את חילוף החומרים בגוף מגלוקוז.

הדיאטה הקטוגנית שימשה לטיפול באפילפסיה מאז שנות ה-20 ולאחרונה כדיאטת הרזיה.

תפיסה שגויה נפוצה לגבי דרך אכילה זו היא שאתה יכול לאכול מה שאתה רוצה. זה לא נכון, מכיוון שמזונות מסוימים אינם מוגבלים ואתם צריכים לעקוב אחר כמות החלבון והשומן שאתם צורכים.

דיאטה קטוגנית היא דיאטה דלת פחמימות ועתירת שומן שחולקת קווי דמיון רבים עם דיאטות אטקינס ודלת פחמימות. התזונה הקטוגנית נועדה לאלץ את הגוף שלך למצב של קטוזיס – כאשר נגמרו לו הפחמימות כדי לשרוף לאנרגיה, אז הוא שורף שומן במקום.

הרעיון מאחורי הדיאטה הקטוגנית הוא שאם מונעים מגופך גלוקוז שמגיע מפחמימות, הוא ישרף דרך כל הסוכר המאוחסן שלו (גליקוגן) ואז יתחיל לשרוף שומן כמקור הדלק העיקרי שלו. תוצר הלוואי של תהליך זה נקרא קטונים, אותם ניתן למדוד בדם (באמצעות רצועות כמו אלו המשמשות לסוכרת). יש אנשים המאמינים שכאשר אתה במצב זה – המכונה קטוזיס תזונתי – הגוף שלך הופך יעיל יותר בשריפת קלוריות ולכן עוזר לך לרדת במשקל.

רעיונות לארוחות קטו שניתן להכין תוך פחות מ-20 דקות

הדיאטה הקטוגנית היא דיאטה דלת פחמימות ועתירת שומן המציעה יתרונות בריאותיים רבים. הוכח כי התזונה הקטוגנית משפרת את רמות הסוכר בדם ומפחיתה את הסיכון למחלות לב וסוכרת.

מאמר זה יראה לכם כמה רעיונות לארוחות קטו מהירות שניתן להכין בפחות מ-20 דקות.

הדיאטה הקטוגנית היא דיאטה דלת פחמימות ועתירת שומן המציעה יתרונות בריאותיים רבים. הוכח כי התזונה הקטוגנית משפרת את רמות הסוכר בדם ומפחיתה את הסיכון למחלות לב וסוכרת. מאמר זה יראה לכם כמה רעיונות לארוחות קטו מהירות שניתן להכין בפחות מ-20 דקות.

קטו היא דיאטה דלת פחמימות ועתירת שומן שהוכחה כדרך יעילה לרדת במשקל ולשפר את הבריאות.

הדיאטה הקטוגנית היא אחת מהדיאטות הפופולריות ביותר כיום. קטו, כפי שהוא מוכר יותר, הפך לאורח חיים עבור אנשים רבים. זו כבר לא רק דיאטה; זה הפך לדרך חיים.

דיאטות קטוגניות הן קפדניות מאוד ויכול להיות שקשה לשמור עליהן בהתחלה. אבל עם הרעיונות הפשוטים האלה לארוחות קטו, תגלו שהקפדה על הדיאטה הזו תהיה הרבה יותר קלה ממה שאתם חושבים!

Table of Contents

אולי יעניין אותך:

חברת אחסון אתרים

אירוח אתרים הוא השירות המספק למשתמשי אינטרנט את היכולת לאחסן, לנהל ולהציג את אתרי האינטרנט או התוכן שלהם באינטרנט. פוסט זה בבלוג יספק סקירה כללית

Read More »

המלצות לפורים 2023

פורים הוא חג יהודי עתיק החוגג את הצלת העם היהודי באימפריה הפרסית העתיקה. קבלו המלצות לאיך לחגוג את בצורה הכי טובה את פורים 2023. קצת

Read More »

מה זה אימון nlp?

מהו אימון NLP? עיבוד שפה טבעית (NLP) היא סוג של למידת מכונה המאפשרת למחשבים להבין את השפה האנושית. NLP הוא תת-קבוצה של AI וזה תחום

Read More »

כספות משרדיות​ בתל אביב מחיר

מותגי הכספות הטובים ביותר בשוק כספת היא מקום שבו אתה יכול לאחסן את חפצי הערך שלך בצורה מאובטחת. כספות זמינות בצורות ובגדלים שונים, והן עשויות

Read More »
דילוג לתוכן