משרד האוצר

שר האוצר, ארון ג'ייטלי, הודיע על הקמת המחלקה להפצה תחת האוצר כחלק מתקציבו לשנת הכספים 2017-18. המחלקה תשתלט על המשרד לשעבר, שהיה אחראי במידה רבה על השקעות בחברות ציבוריות (PSE) והון פרטי. הוקם במקור כמשרד עצמאי בדצמבר 1999 כ"משרד ההתפסלות ", הוא הוקם במאי 2004 כאשר המשרד הפך למחלקה במשרד האוצר. בינואר 2009 שונה שמו בהחלטה שמטרתה לכלול את השקעות המרכז במניות באותה קטגוריית השקעות כמו משרדים אחרים, כגון פיננסים וניהול פיננסי.

המשימות העיקריות של המחלקה הן ניהול השקעות במפעלים ציבוריים (PSE) והון פרטי (PSE). העסקאות שהוקצו לו מתבצעות בהתאם להוראות חוק מס הכנסה וחוק האוצר משנת 1961.

המחלקה מרכזת גם עניינים המשפיעים על משרד האוצר

כולל הפרלמנט – עבודתו של אותו משרד. וסוגיות הקשורות לתפקוד שוק ההון, כולל בורסות. גיבוש ומעקב אחר מדיניות מקרו-כלכלית כולל נושאים של מיסוי, מדיניות מוניטרית, מדיניות פיסקלית ורגולציה בשוק ההון, כמו גם יישום מדיניות פיסקלית. CBDT מטפלת בעניינים הקשורים לחיובים וגביית מיסים ישירים, אך עניינים הקשורים לגביית חיובים בגין מיסים ישירים ועקיפים נכללים בסמכותה של CBIC.

המחלקה לשירותים פיננסיים מכסה בנקים

חברות ביטוח ושירותים פיננסיים הניתנים על ידי סוכנויות ממשלתיות וחברות פרטיות שונות, כמו גם מוסדות פיננסיים כגון בנקים, חברות ביטוח, קרנות השקעה ושירותים פיננסיים אחרים. בראשות הדירקטוריון עומד יו"ר המכהן גם מנכ"ל הכספים (CFO) בחטיבת השירותים הפיננסיים. משרד האוצר הוא רשות הבקרה של מחלקת הכספים ושל רואה החשבון הכללי של הודו (AGI). היא מפעילה שליטה בכל הנוגע למיסוי ישיר ועקיף והיא גוף סטטוטורי הפועל גם במסגרת האגף.

Table of Contents

אולי יעניין אותך:

מכירת רכב ישן לפירוק

משפט תזה (מהי מכונית ישנה?) מכונית ישנה היא רכב שכבר אינו במצב הטוב ביותר וצריך להחליף אותו בדגם חדש יותר. בחלק זה, אדון בסיבות מדוע

Read More »

סוככים למרפסת

מי צריך גגון במרפסת שלו? סוככים הם דרך טובה להוסיף סטייל למרפסת שלך. הם גם דרך מצוינת לספק צל מהשמש ולשמור על המרפסת שלך נקייה.

Read More »

איזה אוכל מומלץ לגורי כלבים?

מאמר זה בוחן את סוגי המזון השונים המומלצים לגורים, דן בחשיבותה של תזונה מאוזנת ובתפקידם של רכיבי תזונה ספציפיים בתמיכה בגדילתם ובהתפתחותם. מבוא: חשיבות התזונה

Read More »
דילוג לתוכן